Dan Mariborske knjižnice. Predstavitev knjige. Ksenija Trs: Potujoči utrinki

Začetek:26. 05. 2023 17.00
Ciljna skupinamladi, odrasli, ranljive skupine, starejši
Tip prireditvepogovor
Lokacija:

Petek, 26. maja 2023, ob 17. uri, Grad Rače

Ksenija Trs, ki že tri desetletja živi svojo »potujočo štorijo« kot potujoča knjižničarka Mariborske knjižnice, nam skozi zgodbe razkriva poslanstvo in dejavnost potujočih knjižnic, posebnosti dela na bibliobusu in lik potujočega knjižničarja. V knjigi skozi vesele, hudomušne in nagajive utrinke spoznavamo, zakaj je ta poklic navdih in hkrati izziv ter kako s srčnostjo in optimizmom potujočniki peljejo svoje poti, da bi tkali vezi med ljudmi.

Pogovor z avtorico knjige Ksenijo Trs, avtorico uvodnika Dragico Turjak in avtorico spremne besede dr. Silvo Novljan bo usmerjal Stane Kocutar. Za glasbeni program bo poskrbela vokalna skupina ZALE, KUD dr. Pavel Turner Fram.