Filozofija med knjigami: JERNEJ ŠČEK - KAVARNA ITALIJA

Začetek:18. 04. 2024 18.00
Ciljna skupinaodrasli, starejši
Tip prireditvefilozofija med knjigami, pogovor
Lokacija:

Četrtek, 18. aprila, ob 18. uri v Sodnem stolpu, Pristan 8

Knjigo filozofa in intelektualca Jerneja Ščeka sestavlja izbor intervjujev, ki jih avtor od avgusta 2020 objavlja v Sobotni prilogi časopisa Delo. Gre za pogovore z uglednimi italijanskimi intelektualci, ki preizprašujejo splošna vprašanja humanizma, družbe, politike, dušnega zdravja, umetniške in duhovne kulture ter kulturna in politična razmerja med slovenskim in italijanskim svetom. Z avtorjem se bo pogovarjal mag. Igor Černe.

Dogodek sodi med predfestivalske aktivnosti in produkcije festivala 27. SLOVENSKI DNEVI KNJIGE V MARIBORU – KO TE NAPIŠE KNJIGA 2024, ki jih pripravljamo ob svetovnem dnevu knjige in avtorskih pravic.

Knjigo si lahko izposodite v enotah Mariborske knjižnice.

Naslovnica JERNEJ ŠČEK: KAVARNA ITALIJA