Literarna postaja: PIA PREZELJ - TEŽKA VODA

Začetek:28. 03. 2024 18.00
Tip prireditveliterarna postaja, predstavitev knjige
Lokacija:

Četrtek, 28. marca, ob 18. uri v Sodnem stolpu, Pristan 8

Dogajanje je postavljeno v ruralno okolje in razkriva bridko resnico o prepletenosti življenj znotraj manjše vaške skupnosti. Izseki iz življenja starejše protagonistke Ide, ki je pravkar izgubila moža, se med posledicami zamolčane preteklosti in neizživete prihodnosti postopoma sestavljajo v okrušeno celoto.

Pia Prezelj je pisateljica, prevajalka in novinarka kulturne redakcije časopisa Delo. Leta 2022 je kot debitantka leta prejela nagrado pes čuvaj/watchdog 2022, ki jo podarja Društvo novinarjev Slovenije. Roman Težka voda je na 39. Slovenskem knjižnem sejmu prejel nagrado za najboljši literarni prvenec.

Pogovor o knjigi, ki je del Fabulinega izbora, bo usmerjala Danaja Lorenčič.

Več o knjigi si lahko preberete na spletni strani Založbe Goga.

Knjigo si lahko izposodite v enotah Mariborske knjižnice.