Slovenski dnevi knjige v Mariboru. LITERARNA POSTAJA Z BARBARO KORUN

Tip prireditveliterarna postaja, pogovor
Lokacija:

Sreda, 22. maja, ob 19. uri v Vetrinjskem dvoru, BARCODA Vetrinjska ulica 30

Osrednja gostja 27. festivala Slovenski dnevi knjige v Mariboru je pesnica Barbara Korun, ki je z vsako pesniško zbirko pomembno zaznamovala slovenski pesniški prostor. Zbirka Ostrina miline (1999) je bila nagrajena kot najboljši prvenec, leta 2010 je dobila nagrado zlata ptica, zbirka Pridem takoj (2011) Veronikino nagrado, za zbirko Idioritmija (2021) pa je bila nominirana za Jenkovo nagrado. Njena poezija je bila objavljena v petnajstih samostojnih knjižnih prevodih in preko osemdesetih antologijah v več kot dvajsetih jezikih. Odlikuje jo popolna predanost pesniškemu poslanstvu, ki z njenega gledišča predpostavlja neločljivost etike od estetike, s čimer poezijo do neskončnosti razpre. Pogovor bo usmerjala Lidija Gačnik Gombač. Glasba: Konservatorij za glasbo in balet Maribor.

Organizira: Mariborska knjižnica v partnerstvu z MKC Maribor, v sodelovanju s KUD Codo in Narodnim domom Maribor.

Barbara Korun_plakat