Odprti horizonti: JUTRO S HUMANISTI OB KNJIGAH IN FILMU

Ciljna skupinaodrasli, starejši
Tip prireditvefestival, Odprti horizonti, pogovor
Lokacija:

Sobota, 9. marca 2024, ob 9:30 v Sodnem stolpu (Kulturna četrt Minoriti)

Festival humanistike Odprti horizonti je namenjen razvoju kritične misli, promociji humanistike in razpiranju družbeno aktualnih vprašanj. Premierna izvedba festivala bo izpostavila humanistiko kot platformo opazovanja, refleksije in delovanja družbe, je potekala pod naslovom Humanistični kabaret.

V mirnem sobotnem jutru smo sproščeno reflektirali potek in rezultate petkovega Humanističnega kabareta ter z letošnjimi gosti festivala, Tomažem Grušovnikom, Kristino Kočan, Borutom Maroltom ter Matjažem Ivanišinom, poklepetali o knjigah, ki so odločilno zaznamovale njihov pogled na svet. Pogovor je moderiral Igor Černe.

Jutranje druženje smo zaključili z ogledom filma Playing Men Matjaža Ivanišina kot umetniškim komentarjem teme festivala.

Preberite več o programu in konceptu Festivala humanistike!

Na našem YouTube kanalu je dostopen zvočni posnetek dogodka.