Otvoritev novega bibliobusa Mariborske knjižnice

Začetek:02. 10. 2015 17.00
Ciljna skupinamladi, odrasli, otroci, ranljive skupine, starejši
Tip prireditvedrugo
Lokacija:

Bibliobus Mariborske knjižnice ima že štiridesetletno tradicijo, svoje poslanstvo opravlja od leta 1974.

V petek, 2. oktobra 2015 smo otvorili in predali namenu novo vozilo, že četrto po vrsti.

Dogajalo se je na Glavnem trgu v Mariboru, ob 16. uri, kjer je novi bibliobus Mariborske knjižnice zaključil otvoritveno vožnjo po občinah Kungota, Pesnica, Šentilj, Duplek, Miklavž na Dravskem polju, Starše, Rače-Fram, Slovenska Bistrica in Oplotnica.

Slavnostni govorniki so bili:

• Dragica Turjak, direktorica Mariborske knjižnice,
  • Marjan Gujtman, sekretar na Ministrstvu za kulturo, zadolžen za knjižničarstvo,
  • Jelka Černivec, podžupanja Mestne občine Maribor in
  • Tjaša Mrgole Jukić, predsednica Sekcije za potujoče knjižnice pri ZBDS.

Z nami je bila glasbena skupina Samson.

Obvestilo za medije (podrobnejše informacije)

Izdelava bibliobusa: Dualis Maribor
Oblikovanje zunanje podobe/Ilustracija: Matic Brezovšek / Domen Rupnik
Pomembni tehnični podatki: Dvigalo za invalide, 120m polic, 2 računalnika z internetno povezavo, agregat za neomejeno delovanje, 3 km led diod za osvetljevanje polic, 1 km žic v napeljavah.

K nakupu novega bibliobusa so prispevali tudi donatorji: Impol 2000 d.d., ESR Elektro storitve, Rudl Boštjan s.p., Fabijan d.o.o., Bojan Petek, Alumat d.o.o., Avtomehanika Potočnik, Snaga d.o.o., Simfin d.o.o., Gdes d.o.o.