23. Pravljični dan: PRAVLJIČNI VEČER ZA ODRASLE

Začetek:16. 11. 2023 19.30
Ciljna skupinaodrasli, starejši
Tip prireditvepravljični dan, pravljični večer za odrasle
Lokacija:

Četrtek, 16. novembra, ob 19.30 v Klubu KGB, Vojašniški trg 5, vstop prost

Pravljični večer za odrasle je vrhunec 23. Pravljičnega dne, ki ga že več kot 2 desetletji organizira Mariborska knjižnica. Letos išče stičišče literarne pravljice in bajeslovnega izročila. Mariborski obiskovalci bodo lahko prvič prisluhnili duhoviti in jezikovno bohotni pripovedi iz 17. stoletja, ki jo zapisal Neapeljčan Giambattista Basile (1566–1632) v knjigi Zgodba zgodb in jo bo povedala Ana Duša. Dušan Šarotar, pesnik, pisatelj in fotograf, bo pripovedoval eno izmed pohorskih pravljic, kot jo je ubesedil v knjigi Živa coprnija.

Na odru Kluba KGB bodo pravljice povedale še Liljana Klemenčič ter Agica Kovše in Suzana Slavič iz Mariborske knjižnice.
Dogodek bo s srednjeveškimi pesmimi obarvala Eleonora - Bojana Čibej.

Pravljični večer za odrasle je del programa 23. Pravljičnega dne, ki letos raziskuje stičišče literarne pravljice in bajeslovnega izročila.

Dogodek je del projekta literarnih prireditev, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

Pravljični dan Mariborske knjižnice, november 2023, program