Razstava ob 60. letnici Festivala Kurirček

Konec:30. 06. 2024
Tip prireditverazstava
Lokacija:

V preddverju Pionirske knjižnice v TPC City v Mariboru je od 12. aprila do konca junija 2024 na ogled razstava, ki je nastala ob 60. obletnici Festivala Kurirček.

15. decembra 1963 je potekal prvi Festival Kurirček, ki se je kasneje preimenoval v Festival Otrok in umetnost. Polnih 30 let je bil eden največjih in najbolj prepoznavnih literarnih, glasbenih in likovnih festivalov na prostoru bivše Jugoslavije. Na njem so sodelovali pesniki, pisatelji, slikarji, učitelji, založniki in uredniki, s svojimi literarnimi in likovni izdelki pa tudi mladi.

Razstava je nastala v sodelovanju Pokrajinskega arhiva Maribor in Mariborske knjižnice.