Glazerjeva priznanje 2003 reviji Otrok in knjiga

Začetek:28. 03. 2003 19.00

Glazerjeve nagrade so poimenovane po slovenskem pesniku Janku Glazerju, ki je večino svojega ustvarjalnega življenja preživel v Mariboru. Podeljuje jih Mestna občina Maribor za življenjsko delo ali za posamične vrhunske dosežke na področju kulture. Vsako leto se lahko podelijo Glazerjeva nagrada za življenjsko delo ter tri Glazerjeve listine za pomembne dosežke v krajšem časovnem obdobju.

Leta 2003 je Glazerjevo priznanje prejela revija Otrok in knjiga, ki jo izdaja Mariborska knjižnica in je edina slovenska specializirana strokovna revija za vprašanja mladinske književnosti, književne vzgoje in s knjigo povezanih medijev.