Priznanje za najpopolnejšo naslovnico revije 2005 prejela revija Otrok in knjiga

Na drugem posvetu Slovenska strokovna periodika, ki ga je tudi leta 2006 pripravila Založba Educa, Melior d.o.o iz Nove Gorice, so podelili priznanja za vizualno in oblikovno najpopolnejšo naslovnico strokovne revije za leto 2005. V izbor za to priznanje so uvrstili 190 strokovnih revij, ki so se odzvale njihovemu vabilu aprila 2005. V ta namen so v Knjižnici Franceta Bevka v Novi Gorici 25. maja 2005 odprli pregledno razstavo. Devetčlansko strokovno žirijo za podelitev nagrade so sestavljali likovniki, oblikovalci in knjižničarji. Predsednik žirije je bil Milovan Valič, akademski slikar iz Nove Gorice. Žirija je za izbor »naj naslovnice« postavila naslednje kriterije:

• likovna izraznost naslovnice
  • likovna/vizualna prepričljivost
  • skladnost naslovnice s profilom revije
  • oblikovna enostavnost in sporočilnost
  • optimalnost grafične kompozicije.

Prvo mesto je pripadlo reviji Otrok in knjiga.