Ford, Michael: Ne bi hotel biti grški atlet: tekme, ki se jih raje ne bi udeležil

#športajmoinberimo: nacionalni medresorski program za spodbujanje branja med mladimi športniki in športnicami
Kaj brati, da diši po športu?

V poučni zbirki Ne bi hotel /…/ je izšla tudi zgodovinska knjiga, ki opisuje življenje dečka v antični Grčiji. Bralec skozi njegove oči spoznava vsakdanje življenje v domačem okolju in šoli, predvsem pa značaj antičnih olimpijskih iger. Njegov oče namreč želi, da se jih udeleži kot tekmovalec. Skozi stripovske ilustracije Davida Antrama s hudomušnim pridihom tako odkrivamo podrobnosti o tekmovalcih in slavi, pa tudi o sodnikih, pravilih in goljufijah.

Pripravile: dr. Andreja Erdlen, Center za spodbujanje bralne pismenosti, Mariborska knjižnica v sodelovanju z Nives Markun Puhan in Polono Klopčič, Zavod RS za šolstvo.

Kaj brati, da diši po športu? Ne bi hotel biti grški atlet Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2017
Ciljna skupinamladi, otroci