Hartman, Maja: Osreči to knjigo

#športajmoinberimo: nacionalni medresorski program za spodbujanje branja med mladimi športniki in športnicami
Kaj brati, da diši po športu?

Čustva igrajo pomembno vlogo pri doživljanju sebe in sveta okrog nas. Maja Hartman, specializantka integrativne psihoterapije otrok, je oblikovala knjižico kot neke vrste delovni zvezek, v katerem nas uči prisluhniti sebi, ustvariti oz. usmeriti pozornost na pozitivne občutke, preusmeriti trenutno občutenje v smer občutka samozavesti, poguma, varnosti, svobode.

»Spomni se nekoga, ki ti gre blazno na živce. Sedaj pa, četudi se ti zdi to najtežja stvar na svetu, najdi tri stvari, ki so ti na tej osebi všeč.«

»'Če smo imeli z nekom slabo izkušnjo, še ne pomeni, da je slab človek. Lahko je imel slab dan, lahko se mu je zgodilo kaj slabega in ni znal drugače ravnati. Zato je prav, da poskusimo pri ljudeh poiskati tudi pozitivne stvari. To bo vplivalo tudi na izboljšanje našega počutja. In ne samo to. Iskanje pozitivnih lastnosti pri drugih bo pomagalo okrepiti tudi naše pozitivne lastnosti.«

Ilustracije Daše Simčič dajo knjigi, v kateri lahko tudi sami rišemo in pišemo, spodbudno toplino in čarobnost.

Pripravile: dr. Andreja Erdlen, Center za spodbujanje bralne pismenosti, Mariborska knjižnica v sodelovanju z Nives Markun Puhan in Polono Klopčič, Zavod RS za šolstvo.

Kaj brati, da diši po športu?  Osreči to knjigo Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2021
Ciljna skupinamladi, odrasli, otroci
Zvrstšportajmo in berimo, strokovno gradivo