Wolff, Julien: Več kot igra

#športajmoinberimo: nacionalni medresorski program za spodbujanje branja med mladimi športniki in športnicami
Kaj brati, da diši po športu?

Zgodba govori o fantu, po imenu Luka, ki ima bolj kot vse na svetu rad košarko. Rad jo igra, še bolj pa si želi biti tako uspešen, da bi ga trener uvrstil v šolsko ekipo. Trener opazi njegovo prizadevnost in dobro tehniko in mu priporoča dodatni trening moči v fitnesu. Vendar vadba v fitnesu ne prinese spremembe dovolj hitro, ko bi si želel neučakani Luka. Od prekupčevalca pridobi tabletke za hitrejše pridobivanje mišične mase in boljšo vzdržljivost, ki vsebujejo nedovoljene snovi. Poleg želenih, se pojavi še cela vrsta neželenih stranskih učinkov: postane razdražljiv, agresiven, pojavijo se tudi resne zdravstvene težave. K sreči se zgodba srečno konča, bralce pa nagovori in povabi k razpravi o športnem obnašanju, o vplivu in učinkih nedovoljenih poživil, o tem, kaj pomeni imeti pravega prijatelja, pa tudi o medvrstniškem nasilju in izključevanju.

Pripravile: dr. Andreja Erdlen, Center za spodbujanje bralne pismenosti, Mariborska knjižnica v sodelovanju z Nives Markun Puhan in Polono Klopčič, Zavod RS za šolstvo.

Kaj brati, da diši po športu? Več kot igra Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2021
Ciljna skupinamladi, odrasli