Jenče, Ljoba: Sedi k meni, povem ti eno pravljico

Maribor : Mariborska knjižnica, 2007

Elektronska naročilnica Cena: 15 EUR

Izšel je zbornik in prvi priročnik pripovedovanja ljudskih pravljic pri nas. V knjigi se predstavijo priznana pripovedovalka pravljic Ljoba Jenče in številni dragoceni avtorji, ki oblikujejo naš duhovni prostor : Alenka Goljevšček, Marko Terseglav, Monika Kropej, Igor Cvetko, Marjeta Cerar, Tilka Jamnik, Mira Kliček, Breda Zupančič, Drago Kunej ,Bernarda Rakar, Nadja Lazar, Ivana Indjin, Neža Rojko, Zdenka Gajser, Marko Pogačnik, Bojana Rogelj, Maja Megla, Saša Pavček.

Vsebina je namenjena ohranjanju slovenskega izročila in prinaša sporočila prvega simpozija pravljičarjev na Kozjaku, praktične napotke pripovedovalcem in besedila starih slovenskih pravljic. Knjiga je nastajala pod varstvom bibliotekark Mariborske knjižnice.

Založila jo je Mariborska knjižnica s pomočjo Ministrstva za kulturo.

Ljoba Jenče: Sedi k meni, povem ti eno pravljico, naslovnica monografije Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2007
Ciljna skupinaodrasli, starejši