Ilustratorka na obisku: TINA VOLARIČ

Ciljna skupinamladi, otroci
Tip prireditvepogovor, razstava
Lokacija:

Ponedeljek, 27. maja, ob 11.30 v Pionirski knjižnici (TPC City)

Ob 2. aprilu, mednarodnem dnevu knjig za otroke in veliki razstavi ilustracij ustvarjalk Ane Maraž, Eve Mlinar in Tine Volarič, vas vabimo na pogovor z umetnicami, v aprilu z Evo Mlinar in Ano Maraž ter v maju s Tino Volarič.

Tina Volarič redno prispeva ilustracije za osrednje slovenske otroške revije, ilustrira glasbene albume, knjižne naslovnice leposlovnih in humanističnih del in snuje avtorske slikanice za otroke in odrasle. Občasno se posveča tudi samostojnim konceptualnim serijam, katerih pogost skupni imenovalec so mehka nostalgija, intimen prostor doma in spomini.

Pogovor bo usmerjala Zdenka Gajser.

Dogodek pripravljamo v sodelovanju s festivalom Bralnice pod slamnikom (Miš založba), ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

Tina Volarič

Tina Volarič (1980) je študirala etnologijo in kulturno antropologijo na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Redno prispeva ilustracije za osrednje slovenske otroške revije, ilustrira glasbene albume, knjižne naslovnice leposlovnih in humanističnih del in snuje avtorske slikanice za otroke in odrasle. Občasno se posveča tudi samostojnim konceptualnim serijam, katerih pogost skupni imenovalec so mehka nostalgija, intimen prostor doma in spomini. Tina Volarič je avtorica nagrajene slikanice brez besedila Črta (2021), ki je bila uvrščena na seznam knjig brez besedila IBBY. Umetnica s skrbno izbiro različnih perspektiv, kompozicijskih rešitev, tekstur, barvnih poudarkov in ekspresivnih obraznih oznak v Črti domiselno spregovori o majhnih, velikih, absurdnih, intimnih ali kolektivnih drobcih vsakdanjega življenja. Ustvarila je avtorsko slikanico Nonotov zid (2021), slikanice Karlo in Stanko Marka Klavore in Davida Kožuha (2023) in drugih. Sodelovala je v mednarodnem projektu Narava in moralni status živali v antiki in srednjem veku ter ustvarila knjigo umetnice Sosedje in tovariši (2023). Njena debitantska slikanica z naslovom Zgodba o zamorčku Bambuleju in vrtoglavi žirafi Franeta Milčinskega Ježka (2010), je bila na Slovenskem knjižnem sejmu nagrajena kot najlepša knjiga za otroke in mladino. Z ilustracijami je opremila tudi svoj nagrajeni pesniški prvenec Krožnice večglasnih tišin (2014). Tina Volarič razstavlja na samostojnih in selekcioniranih skupinskih razstavah doma in v tujini (Hrvaška, Srbija, Italija, Poljska, Portugalska, Kitajska). Živi in ustvarja na Krasu.

Gradivo v Mariborski knjižnici

Več o avtorici najdete na:

Ilustracije Tine Volarič