Preskoči na vsebino Preskoči na vsebino

Pravljični dan 2020 v virtualnem okolju

Informacije
Začetek:10. 11. 2020 12.00
Konec:12. 11. 2020
Ciljna skupinamladi, odrasli, otroci, starejši
Tip prireditvepravljični dan s pravljično šolo

V ZENITU ZGODB IN PRIPOVEDOVANJA

10. – 12. novembra 2020

20. Pravljični dan 2020 je zaradi epidemije koronavirusa potekal drugače. Prireditve smo prenesli v virtualno okolje in na splet.
Vabljeni k ogledu virtualne razstave: 20 let Pravljičnih dni Mariborske knjižnice
Jutranji program Radia Maribor - pogovor o dogajanju 20. Pravljičnega dne

Program 2020:

  • Torek, 10. november 2020 – pripovedovanje in virtualno druženje mladinske pisateljice Majde Koren z osnovnošolci OŠ Ludvika Pliberška (zaključena skupina, dogodek je potekal v aplikaciji ZOOM)
  • Sreda, 11. november 2020 – pripovedovanje in virtualno druženje pesnika in pisatelja Andreja Rozmana – Roze z osnovnošolci OŠ Janka Glazerja Ruše (zaključena skupina, dogodek je potekal v aplikaciji ZOOM)
  • Četrtek, 12. november 2020 – 20 let Pravljičnih dni (Facebook in Instagram Mariborske knjižnice) – pripovedovanje na spletu Zdenka Gajser, Agica Kovše in Lea Hedl, razstava, utrinki

O mizi, ki je prinesla bogastvo: kostariška ljudska.
Pripoveduje: Agica Kovše


Babica pripoveduje.
Pripoveduje: Zdenka Gajser


Medved. Pripoveduje: Lea Hedl


Več o Pravljičnem dnevu:

Pravljični dan je projekt Mariborske knjižnice, ki neguje umetnost pripovedovanja, promovira pripovedovanje avtorskih zgodb in ljudskega slovstva. Namenjen je različnim starostnim skupinam (otrokom, mladostnikom in odraslim) in tudi strokovni javnosti. Zaradi izrednih razmer, povezanih z epidemijo, je festival leta 2020 potekal na daljavo. 

Dogodek je del projekta literarnih prireditev, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

V Mariborski knjižnici je Pravljični dan vsako leto praznik umetnosti pripovedovanja, zgodb in pravljic, čas srečevanja z mnogimi avtorji, pisatelji, pesniki, ilustratorji, glasbeniki, pripovedovalci in z zvestim občinstvom. Projekt poteka kontinuirano od leta 2001 in je vzniknil iz dolgoletne tradicije pripovedovanja otrokom in odraslim v Mariborski knjižnici. Vzporedno s pripovedovalskimi dogodki je festival že od začetka razvijal izobraževanja, pravljične šole za odrasle in občasno za mlade ter strokovne posvete. V dveh desetletjih smo se s tujimi gosti kar nekajkrat povezali v mednarodni pripovedovalski prostor (Folke Tegetthoff, Giovanna Galimberti Casarin, Sarah Kane, Tom Muir, Lawrence Tulloch, Alexandria Patience, Jerker Fahlström, Chris Cooper) ter ponosno razvijali umetnost pripovedovanja z domačimi strokovnjaki (Irena Cerar, Ana Duša, Špela Frlic, Zdenka Gajser, Lilijana Klemenčič, Agica Kovše, Ljoba Jenče, Anja Štefan), se povezovali z drugimi sorodnimi ali prekrivajočimi področji. Vseskozi so svojo pripovedovalsko moč predstavljali in ubesedovali tudi pravljičarke in pravljičarji Mariborske knjižnice. Projekt pušča trajno sled s tremi strokovnimi monografijami: Sedi k meni, povem ti eno pravljico (2006), Za pravljice odklenjene ključavnice (2012), Prenos pravljic v raznotere pojavne oblike in umestitve (2018).

Pravljični dan v Maribor in Mariborsko knjižnico vsako leto pripelje nove goste, tke neštete povezave med posamezniki in ustanovami – v mestu in širom po Sloveniji. V zadnjih letih smo tesneje sodelovali z Dramo SNG Maribor in Lutkovnim gledališčem Maribor, festival podpira Radio Maribor. 

Vabimo vas, da se prijavite na Sovine E-novice Mariborske knjižnice. V njih vas bomo obveščali o novicah in aktualnih dogodkih.
Prijavi se na novice
SLEDITE NAM | Ikona za Facebook Ikona za Instagram Ikona za Youtube
© 2024 Mariborska knjižnica. Vse pravice pridržane!
Prikaži skrita obvestila