Preskoči na vsebino Preskoči na vsebino

Pravljični dan 2022

Informacije
Začetek:17. 09. 2022 09.02
Ciljna skupinamladi, odrasli, otroci, ranljive skupine, starejši
Tip prireditvepravljični dan

ZAKLADI DUHA

Sobota, 17. septembra 2022, cerkev sv. Bolfenka na Mariborskem Pohorju

  • DRUŽINSKI PRAVLJIČNI POHOD PO ROZKINI POTI ob 11. uri se je zaradi dežja "preselil" v notranjost cerkve sv. Bolfenka, kjer smo v spremstvu Hedvike Jenčič, gozdarske inženirke z Zavoda za gozdove Slovenije, OE Maribor, in ob pripovedovanju Zdenke Gajser, Agice Kovše ter Roberta Kerežija iz Mariborske knjižnice potovali po Rozkini učni poti.
  • ZAKLADNICA SCHLOSSERJEVIH POHORSKIH PRIPOVEDK
    Ob 15. uri
    O Pohorskih pripovedkah kot jih je zapisal Paul Schlosser smo se pogovarjali z urednikom knjige v slovenskem jeziku, Andrejem Guličem, in z Metko Damjan, gledališko lektorico. Dogodek je glasbeno pospremil Marko Grobler.
  • PRAVLJIČNI POPOLDAN ZA ODRASLE
    Ob 16.30
    Pravljični dan smo zaključili s tradicionalnim pripovedovalskim dogodkom za odrasle. Tokrat smo povezali pohorsko pripovedno izročilo in sodobno literaturo. Prisluhnili smo pripovedovanju pisatelja in dramatika Boruta Gombača, pisatelja in strokovnega sodelavca društva Rajzefiber Vida Kmetiča, pravljičark Mariborske knjižnice, Zdenke Gajser in Agice Kovše ter udeleženke delavnice pripovedovanja v okviru Univerze za tretje življenjsko obdobje Mariborske knjižnice Dragice Gramec pod mentorstvom Metke Damjan. Pravljično doživetje je z glasbo dopolnil Marko Grobler.
    Dogodki so bili del projekta literarnih prireditev, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

Ob programu je bila na ogled tudi razstava Pohorje – v zavetju stoletnih dreves spe pohorske vile. Pohorske vile, jezernik, vodovnik, coprnice in škopjenk so nas skozi bajeslovne pripovedke, ilustracije in fotografije popeljali v čarobni svet Pohorja. Gozdovi, slapovi, potoki, barja, jezerca in planje so njihova domovanja. So pa tudi življenjski prostori zanimivih rastlin in živali ter nahajališča pohorskih mineralov in kamnin. Razstava je nastala v sodelovanju z Zavodom RS za varstvo narave, OE Maribor, Agico Kovše (Pionirska knjižnica Nova vas) in z geološko-paleontološkim zasebnim muzejem Pangea (prof. Viljem Podgoršek).

Sodelujoči partnerji:

Z dogodkom smo sledili ciljem trajnostnega razvoja:

Vabimo vas, da se prijavite na Sovine E-novice Mariborske knjižnice. V njih vas bomo obveščali o novicah in aktualnih dogodkih.
Prijavi se na novice
SLEDITE NAM | Ikona za Facebook Ikona za Instagram Ikona za Youtube
© 2024 Mariborska knjižnica. Vse pravice pridržane!
Prikaži skrita obvestila