Pravljični dan s pravljično šolo 2017

Začetek:15. 11. 2017 09.00
Konec:16. 11. 2017
Ciljna skupinamladi, odrasli, otroci, starejši
Tip prireditvepravljični dan s pravljično šolo

V ZAVETJU IZROČILA, V DOTIKU Z ODROM

15. in 16. novembra 2017

V Mariborski knjižnici smo v sredo, 15. novembra, in v četrtek, 16. novembra 2017 izvedli že sedemnajsti Pravljični dan z naslovom V zavetju izročila, v dotiku z odrom, ki seje raztezal čez dva dni, vključeval štiri dogodke in gostil priznanega avtorja in ustvarjalca Chrisa Cooperja iz Velike Britanije.

Program je zaobjel dvoletno raziskovanje umetnosti pripovedovanja in pravljic v raznoterih pojavnih oblikah in umestitvah, tokrat na gledališkem odru. Vseboval je dva pripovedovalska dogodka za širšo javnost in izobraževalne vsebine za mlade in odrasle. Ob pripovedovalcih Mariborske knjižnice, so nastopili igralci Drame SNG Maribor, Chris Cooper in glasbeni gostje.

Osrednji gost Pravljičnega dne je bil igralec, režiser, avtor dramskih besedil in predavatelj Chris Cooper iz Velike Britanije. Z gledališčem ter gledališkim in dramskim izobraževanjem se ukvarja od leta 1988, ko se je pridružil Dukes Theatre in Education Company. Bil je umetniški vodja gledališča Big Brum v Birminghamu, kjer je režiral osemintrideset uprizoritev, vključno z desetimi svetovnimi premierami, ki jih je napisal Edward Bond. Trenutno deluje kot samostojni režiser in pisatelj, dela kot učitelj, predavatelj, vodja usposabljanj in delavnic v Veliki Britaniji in širše v mednarodnem prostoru. Chris Cooper verjame, da so zgodbe pomembne, saj z njihovo pomočjo osmišljamo sebe in svet, pravljice pa preizkušajo in vzgajajo domišljijo.

Program:

• PRAVLJIČNO JUTRO ZA MLADE

Sreda, 15. novembra, ob 9. uri, Večnamenska dvorana, Rotovški trg 2

Pripovedovali so:
Chris Cooper, Lea Hedl, Milada Kalezić, Robert Kereži, Agica Kovše, Viktor Meglič, Mojca Simonič
Glasba: Blaž Korez in bobnarji Plesne izbe Maribor, Asja Grauf

• PRAVLJIČNA ŠOLA ZA MLADOSTNIKE

Sreda, 15. novembra (dogovorjena skupina)
Svečana dvorana Rotovž, Rotovški trg 1

• PRAVLJIČNI VEČER ZA ODRASLE

Sreda, 15. novembra, ob 20. uri, Stara dvorana SNG Maribor, Slovenska ulica 27

Pripovedovali so:
Chris Cooper, Jurij Drevenšek, Lea Hedl, Robert Kereži, Agica Kovše, Mateja Pucko, Mirjana Šajinović
Glasba: Tina Sovič in Ariel Vei Atanasovski s prijatelji, Asja Grauf

• PRAVLJIČNA ŠOLA ZA ODRASLE – Od zgodbe k drami

Četrtek, 16. novembra, 10.00 – 17.45, Svečana dvorana Rotovž, Rotovški trg 1

Vodil: Chris Cooper (v angleškem jeziku)
Pripovedovanje odstira nove poglede, drugačne in svojstvene, pripovedovalec in poslušalec pa sta vsak na svoji strani prepleta domišljije, predstav in empatije. Pravljična šola je raziskovala odrski prostor, zgodbe skozi dramo in osvetlila pomen predstavnostnega sveta posameznika.

Pravljični dan s pravljično šolo 2017 je sofinancirala Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.