Pravljični dan s pravljično šolo in Pravljični večer 2013

Začetek:05. 11. 2013 09.00
Ciljna skupinamladi, odrasli, otroci, starejši

V torek, 5. novembra 2013

Trojnost dogodka je bila prepletena z bajeslovnimi bitji slovenskega ljudskega izročila.

Pravljični dan za otroke
Svečana dvorana, Rotovški trg 1, Maribor
Kdaj: 9.00 - 10.00
Kaj in kdo: pripovedovali so: Zdenka Gajser, Robert Kereži in Igor Černe. Za glasbeno spremljavo je poskrbela skupina Samson - Daniel Marinič in Jure Najdič.

Pravljična šola
Vodni stolp, Usnajrska ulica 10, Maribor
Kdaj: 10.30 - 17.00
Kaj in kdo: Pravljična šola, ki jo je letos vodila Ljoba Jenče, je vabila k razvijanju občutljivosti za oblikovanje lastnega glasu in vzdušja v prostoru, k aktiviranju imaginacije ter k prepoznavanju kakovosti besedila. Ljoba Jenče spodbuja ohranjanje žive dediščine pravljičarjev in ljudskih pevcev ter razvija sodobne umetniške interpretacije, zavestne občutljivosti za naravo, otroke in nas same. Usmerjena je v zbiranje in ohranjanje kulturne nesnovne dediščine. Je mednarodno prisotna in priznana interpretinja slovenskih pesmi in pravljic. Izkušnje nabira med slovenskimi pravljičarji in na izobraževanjih doma in v tujini.

Pravljični večer
Svečana dvorana, Rotovški trg 1, Maribor
Kdaj: 19.00
Kaj in kdo: pripovedovali so: Ljoba Jenče, Špela Frlic, Anja Štefan, Igor Černe. Glasba: skupina Samson - Daniel Marinič in Jure Najdič.