Simpozij Otrok in knjiga 2022

Začetek:22. 11. 2022 09.00

Ob 50. letnici izhajanja revije Otrok in knjiga

Torek , 22. novembra 2022, s pričetkom ob 9.00, v dvorani Urška 4 na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani.
Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS in Mariborska knjižnica sta v času Slovenskega knjižnega sejma 22. novembra 2022 organizirala Simpozij Otrok in knjiga.

Program je bil sestavljen tako, da je z izborom predavateljev in tem predstavil pestro vsebino revije Otrok in knjiga, ki leta 2022 obeležuje 50 let izhajanja. Vsebinsko ga je zasnovala Darka Tancer-Kajnih, urednica revije Otrok in knjiga, ki se je po 38 letih poslovila od urednikovanja revije. Simpozij je povezovala dr. Sabina Fras Popović.

Strokovne prispevke so predstavili Darka Tancer-Kajnih, dr. Juan Cruz Igerabide Sarasola, mag. Darja Lavrenčič, dr. Barbara Pregelj, dr. Gaja Kos in Tatjana Pregl Kobe. Maja Logar je vodila pogovor z ilustratorjem Danijelom Demšarjem.

Strokovni dogodek smo zaokrožili s pogovorom med dr. Petrom Svetino, dvakratnim finalistom za prestižno mednarodno Andersenovo nagrado, in Darko Tancer-Kajnih.

Več o vsebini in predavateljih...

Intervju z urednico revije Otrok in knjiga Darko Tancer Kajnih Revija v reviji Literatura št. 376