Simpozij Otrok in knjiga 2023

Začetek:15. 09. 2023 09.00

V času od 14. do 16. septembra 2023 je v Murski Soboti potekalo 28. srečanje Oko besede.

Na festivalu se je v petek, 15. septembra odvijal tudi simpozij, ki ga v sodelovanju z društvom Argo, organizatorjem festivala Oko besede, vsebinsko pripravlja Mariborska knjižnica - revija Otrok in knjiga. Tema letošnjega simpozija je bila Biografski in avtobiografski elementi v slovenski mladinski književnosti. Prispevki bodo objavljeni v 117. reviji Otrok in knjiga.

Vabljeni k ogledu simpozija.

Osrednji dogodek literarnega festivala je bila podelitev večernice, slovenske literarne nagrade za najboljše otroško ali mladinsko literarno delo minulega leta. Nagrado je prejela pripovedovalka in pisateljica Špela Frlic za delo Bleščivka. Svečana podelitev je bila v petek, 15. septembra zvečer v Murski Soboti.