Predstavitev knjige in pogovor: NATAŠA KONC LORENZUTTI - SENCA BREZ ČLOVEKA

Začetek:23. 01. 2024 18.00
Tip prireditveliterarni večer, pogovor, predstavitev knjige
Lokacija:

Torek, 23. januarja, ob 18. uri v Sodnem stolpu, Pristan 8

Nataša Konc Lorenzutti je v dokumentarnem romanu popisala zgodbe v vojni ukradenih slovenskih otrok, vključenih v Himmlerjev razvpiti program Lebensborn, ki se je zavzemal za širitev arijske rase. Delo temelji na pretresljivih pričevanjih še živečih žrtev in njihovih potomcev. Knjiga je izšla pri založbi Slovenska matica, predstavitev smo pripravlili ob mednarodnem dnevu spomina na žrtve holokavsta.

Pogovor je usmerjala dr. Ignacija Fridl Jarc, zvočni posnetek pogovora lahko poslušate na YouTube kanalu Mariborske knjižnice.

Več o knjigi Senca brez človeka lahko preberete na portalu Dobre knjige

Knjiga Senca brez človeka je na voljo za izposojo v enotah Mariborske knjižnice.