Boštjan Gartner: Reka

1 CD (33 min, 02 sek)

Založništvo: Ljubljana : Kifkif ; Maribor : Akord Records

Plošča Reka je leta 1996 dobila svojo prvo obliko, 26 let kasneje, po časovni premici, pa Reka ponovno preplavi glasbeno polje. Boštjan Gartner z glasom in kitaro ustvari melanholično, poglobljeno stanje duha. Besedila pesmi nas nostalgično popeljejo v 90-ta leta in zajamejo upe in razmišljanja tedanjega časa, ki nas v današnjem času še kako osvežujoče odžejajo. Plošča Reka je prvenec kantavtorja Boštjana Gartnerja. Boštjan ni nastopaški glasbenik, je » kantavtor, poet, glasbenik, ki daje v prvi plan senzualnost in vsebino, ne le golo formo..."« (iz recenzije plošče Čas brez iluzij, ROCKONNET, 2020). Vrednost plošče Reka se pokaže predvsem skozi pesmi, ki so prestale test časa, med njimi izstopajo "Akcija prižiganja luči", "Morda boš legla to pot sama", "Preprosta pesem", "December", "Če živela bi drug čas". Da so pesmi na plošči Reka prišle do izraza, je poleg kitare in vokala Boštjana Gartnerja poskrbela močna zasedba glasbenikov: Blaž Grm (klavir, orgle), Maja Repše (violina), Primož Simončič (alt saks), Jožef Sečnik (bas kitara) in Barbara Cerkovnik (spremljevalni vokal). (Vir: Kulturno medijski center Slovenije).

Pripravila: Alenka Črnič

Boštjan Gartner: Reka, zgoščenka, popularna glasba Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2023
Ciljna skupinaodrasli