Ex yu electronica, vol. II.: industrijski elektro obvodi na severu: in memoriam Mario Marzidovšek

1 gramof. plošča

Založništvo: Maribor : Subkulturni azil

Kompilacija Ex Yu Electronica Vol II. – Industrijski elektro obvodi na severu je nadaljevanje mednarodno uspešnega projekta Ex Yu Electronica Vol. I – Hometaping In Self Management, ki je v letu 2010 odprl poti za prebujanje nepozabnih umetnikov elektronske glasbe s prostora nekdanje Jugoslavije.

Na vinilni plošči so zbrana dela tistih, ki so na razvoj dogodkov vplivali veliko prej, kot bi to lahko slutili, in sicer že pred tridesetimi leti. S svojo izvirnostjo in vizijo so postavili temelje sodobni umetnosti, multimedijski umetnosti, performansu in novemu v kulturi in umetnosti nasploh. Posebej moramo poudariti pomen prezgodaj preminulega Maria Marzidovška, enega največjih sodobnih slovenskih umetnikov, ki nas je prvi organizirano popeljal po prostranih poljanah drugačne sodobne umetnosti, založništva in radikalnega nastopa v umetniških prostorih. (Vir: Zarolaj.si).

Pripravila: Alenka Črnič

Ex yu electronica, vol. II.: in memoriam Mario Marzidovšek, elektronska glasba, gramofonska plošča Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2011
Ciljna skupinaodrasli, starejši