EX yu electronica. vol. X

1 CD (75 min, 7 sek)

Založništvo: Maribor : Kulturni center, Classica Slovenica

Deseta in zadnja izdaja serije Ex-yu electronica je posvečena pionirju in zagovorniku elektroakustične, elektronske in eksperimentalne glasbe Marku Orniku, ki je umrl leta 2019. Njegov glasbeni projekt Abbildungen Varieté je bil v osemdesetih letih pionir avantgardne, eksperimentalne elektronske glasbe skupaj s številnimi drugimi eksperimentalci tistega časa v Mariboru.

Tako je polovica albuma namenjena temu mariborskemu obdobju. Skupaj z Abbildungen Varieté ga dopolnjujejo Mario Marzidovšek, Kloopotec in ŠDRTVO. Drugi del albuma je posvečen tem umetnikom in vse bolj prepoznavni mariborski "hrupni" sceni. Med nastopajočimi umetniki so: Kikiriki, Mono Scalves, Chemomorph, Petrusaur in Ontervjabbit. (Vir: Kulturni center Maribor).

Več:

Pripravila: Alenka Črnič

EX yu electronica. vol. X, elektronska glasba na zgoščenki Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2020
Ciljna skupinaodrasli, starejši