Gallina (glasbena skupina): Glasba za Ravensbrück

1 CD (61 min, 55 sek)

Založništvo: Ljubljana : RTV Slovenija, ZKP

Vokalni sestav, ki ustvarja pod imenom Gallina, je nastal konec leta 2010. Skupina veliko pozornosti namenja izvajanju slovenske ljudske in umetne glasbe, skladbam svetovne zborovske literature od renesanse do sodobnosti, skladbam zlatega časa slovenske popevke, na repertoarju pa se najdejo tudi tuje skladbe vokalnega jazza in popa. Še posebej pomembno poslanstvo skupine je spodbujanje mladih skladateljev k ustvarjanju novih skladb in s tem k bogatenju ženske vokalne in zborovske zakladnice.

Album z naslovom »Glasba za Ravensbrück« je posnetek koncerta iz Mestnega muzeja v Ljubljani, na katerem je vokalna skupina Gallina pod vodstvom Ane Erčulj ob spremljavi harmonikarke Neže Torkar in citrarke Franje Kočnik predstavila edinstven projekt, ki slovenske ustvarjalke - pevke, instrumentalistke in skladateljice - na svojstven glasbeni način povezuje z zgodovinsko odmaknjenimi dogodki v Ravensbrücku v Nemčiji. (Vir: ŠOUP in RTV Slovenija, ZKP).

Pripravila: Alenka Črnič

Gallina: Glasba za Ravensbrück, vokalno/zborovska glasba Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2021
Ciljna skupinaodrasli, starejši