Koncert ob 170. obletnici pihalnega orkestra Piran

1 CD (53 min, 23 sek)

Založništvo: Piran : Kulturno društvo Pihalni orkester

Začetki Pihalnega orkestra Piran segajo nazaj v leto 1851, ko je advokat Giuseppe Ventrella ustanovil »Coro, orchestra e banda con fanfara«. Ventrella je bil poklicni glasbenik, ki je sistematično vzgajal glasbeni naraščaj. Orkester je sprva deloval kot sekcija Kulturno-umetniškega društva Karol Pahor Piran, maja 1997 pa se je registriral kot samostojno društvo.

Orkester več let prireja tradicionalne letne majske koncerte v Avditoriju, med stalnimi izzivi so nedvomno pomlajanje orkestrske zasedbe, približevanje glasbe mlajšim generacijam, doseganje novih uspehov na nastopih, tekmovanjih in koncertih ter seveda vsakoletno razvajanje na novoletnem in letnem koncertu. Pri delu orkestra pomagajo tudi profesorji Glasbene šole Piran. (Vir: KD Pihalni orkester Piran).

Pripravila: Alenka Črnič

Koncert ob 170. obletnici pihalnega orkestra Piran, orkestralna glasba, pihalni orkestri Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2023
Ciljna skupinaodrasli, starejši