Kvintet Vintgar

1 CD (53 min, 24 sek)

Založništvo: Blejska Dobrava : Kulturno društvo Vintgar

Želja in cilj kvinteta je stalno napredovanje in osvajanje vokalne literature različnih glasbenih žanrov. Njihov repertoar obsega ljudsko in umetno pesem, žanre od renesanse, romantike, glasbe različnih pop, gospel in narodno zabavnih ritmov, vse do neraziskanih tematsko obarvanih vsebin. Žanrska pestrost repertoarja jim omogoča odzivnost na različne vrste priložnostnih nastopov in odpira široko polje možnosti pri ustvarjanju samostojnih koncertnih projektov. Ob petletnem jubileju, januarja 2019, so pred domačo publiko izvedli jubilejni koncert, in v goste povabili enega najbolj priljubljenih slovenskih etno ansamblov, Prifarske muzikante.

Na albumu so priredbe popularnih pesmi in pesmi v kombinaciji z instrumentalisti skozi čas njihovega delovanja. Ponosni so na avtorsko pesem z naslovom Radovna, katere besedilo je napisal njihov član in predsednik, Andrej Černe. (Vir: povzeto po Kvintet Vintgar).

Pripravila: Alenka Črnič

Kvintet Vintgar, vokalno/zborovska glasba, moški zbori Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2022
Ciljna skupinaodrasli, starejši