Jean-Philippe Rameau: Les indes galantes

3 CD-ji (73 min, 16 sek; 72 min, 45 sek; 47 min, 6 sek)

Založništvo: Arles : Harmonia mundi musique

Jean-Philippe Rameau je bil eden izmed najbolj pomembnih francoskih baročnih skladateljev in glasbenih teoretikov. V zgodovino svetovne glasbe se je vpisal kot teoretik baročnega trenda, ustvarjalec novega opernega sloga. Pisal je ne le posvetna, ampak tudi duhovna dela.

Baletna opera Les Indes galantes (Galantne muze) je obsežno delo v štirih dejanjih s prologom. Predstavlja štiri ljubezenske zgodbe eksotičnih krajev (Otomansko cesarstvo, Peru, Perzija in Severna Amerika) iz časa baroka. Opera vključuje ponavljajočo se glasbo z ritmičnimi polifonijami in uličnim plesom. (Vir: povzeto po Wikipediji).

Več: https://www.harmoniamundi.com/#!/albums/2541

Pripravila: Alenka Črnič

Jean-Philippe Rameau: Les indes galantes, baletna opera Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2019