Mario Marzidovšek: Ultimativ

1 gramof. plošča

Založništvo: Maribor : Subkulturni azil : Monofonika

Mario Marzidovšek je v osemdesetih letih bil enkraten glasbenik, umetnik, producent, ki se je ukvarjal s številnimi alternativnimi dejavnostmi, med ostalim s prvo underground založbo kaset v nekdanji Jugoslaviji. Med leti 1984 in 1988 je objavil več kot 50 kaset elektronske glasbe in alternativnega rocka ter ustvaril razvejano komunikacijsko mrežo s številnimi svetovnimi ustvarjalci in producenti. Njegova lastna ustvarjalnost je bila delno pod vplivom slovenskih alternativnih skupin, vendar je v lastnih delih ohranjal svojo inovativnost in izvirnost. Njegovi elektronski performansi so bili glasni in radikalni, zanimala ga je tudi eksperimentalna elektronska glasba in občasno se je poskusil v povsem improviziranem in kaotičnem nastopu. Glasbeni album ULTIMATIVE je pomemben dokument samostojnega kreativnega zagona Maria Marzidovška in dragocen spomin na čas, ko iskanje tržnih niš še ni bila prioritetna naloga glasbenikov. (Vir: Knjigarna Za:Misel).

Pripravila: Alenka Črnič

Mario Marzidovšek: Ultimativ, elektronska glasba, gramofonska plošča Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2011
Ciljna skupinaodrasli, starejši