Matej Krajnc: Popotnice

1 CD (39 min, 27 sek

Založništvo: Maribor : Akord Records, Kulturni center

Matej Krajnc je od leta 2002 član Društva slovenskih pisateljev, od leta 2006 pa Društva slovenskih književnih prevajalcev. Je tudi član slovenskega PEN in MIRA. Izdal je preko trideset pesniških zbirk, od leta 2003 redno objavlja tudi prozo, je avtor več proznih del in knjižnih prevodov kot samostojni prevajalec ali soprevajalec. Od 1992 se ukvarja s kantavtorstvom, pri čemer združuje poezijo in glasbo.

Plošča Popotnice združuje uglasbitve štirih starejših in enega sodobnega slovenskega pesnika s tremi do zdaj še neposlovenjenimi afroameriškimi tradicionalnimi spirituali, ki so za to ploščo dobili prvič slovenska, zvečine angažirana besedila izpod peresa Mateja Krajnca; ta je poskrbel tudi za vse uglasbitve z izjemo ene pesmi, katere melodija je delo Ota Pestnerja. (Vir: Matej Krajnc. bandcamp).

Pripravila: Alenka Črnič

Matej Krajnc: Popotnice, šansoni Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2021
Ciljna skupinaodrasli