Mitja Reichenberg:  Pisma brez besed 2 : pomladna pisma

1 CD (43 min, 46 sek)

Založništvo: Maribor : Classica Slovenica : Kulturni center Maribor

Mitja Reichenberg je filmski skladatelj, glasbeni producent, teoretik, publicist ter predavatelj na različnih programih video in avdio vsebin, strokovnih seminarjih in delavnicah. Klasično glasbeno kompozicijo je končal na Akademiji za glasbo v Ljubljani, nato se usmeril na področje filmske kompozicije in zvočnega oblikovanja ter doktoriral na Filozofski fakulteti v Ljubljani na oddelku za sociologijo iz teme filma in filmskega zvoka. Ustvarja na različnih področjih – od samostojnih projektov kot pianist (nemi film) in sodobnih avdio inštalacij do filma, gledališča, radijskih iger ter glasbene produkcije sodobne, popularne in eksperimentalne glasbe. V njegovi bibliografiji je treba posebej omeniti preko 160 izvirnih znanstvenih člankov in skoraj 40 avtorskih knjig na temo zvočne produkcije, glasbe ter glasbe in filma. Je tudi avtor več kot 10 samostojnih glasbenih albumov, med katerimi so najnovejši Beethoven 2.50 (2020), Transhuman (2021), Invisible Spaces of Stardust (2023) ter Pisma brez besed 2 (2024).

Pisma brez besed 2 – Pomladna pisma so nadaljevanje albuma Pisma brez besed, ki predstavljajo tematsko zaokroženo enoto glasbenega albuma, namenjenega pomladnemu vzdušju pisanja pisem z glasbenimi elementi. Na CD-ju je zbranih deset pisem: Pismo pomladnega jutra, Pismo za prvi pomladni zen, Pismo v deževnem popoldnevu, Pismo v pomladnem večeru, Pismo letečim prijateljem, Pismo vetrovnega dne, Pismo o pomladnem jezeru, Pismo iz večernega gozda, Pismo iz domače sobe in Pismo za dobro pomlad. (Vir: spremna zloženka).

Pripravila: Alenka Črnič

Mitja Reichenberg:  Pisma brez besed 2 : pomladna pisma, instrumentalna glasba Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2024
Ciljna skupinaodrasli, starejši