Otroški pevski zbor OŠ Franca Lešnika - Vuka Slivnica: Letni časi

2 CD-ja (42 min, 19 sek; 47 min, 32 sek)

Založništvo: Maribor : Akord Records : Kulturni center

Po izdaji Letnih časov, skupno 48 pesmih za otroke v tisku (2017-18; note), je zdaj pred nami še dvojna zgoščenka z posnetimi skladbami. Gre za šopek 48 izvirnih skladb, ki so bile posnete ob podpori Radia Maribor z otroškim pevskim zborom OŠ Franca Lešnika-Vuka. Mitja Reichenberg, dolgoletni skladatelj in glasbeni pedagog, je pripravil glasbeno podlago, na katero je pesnica Magda Dolén napisala simpatična, otrokom in pedagoškemu procesu prilagojena besedila. Pri nastanku glasbenih nosilcev sodelujejo tudi zborovodkinja prof. Mira Prel ter pianistka dr. Tina Bohak Adam na klavirju.

Vsebinsko so besedila razvrščena po letnih časih in potem besedno in glasbeno tako tudi predstavljena. Poleg zaokroženih tematik: Pomlad, Poletje, Jesen in Zima, primernih za vzgojno dejavnost v vrtcih in v prvi triadi OŠ, je prisoten že naslovni interes in za katerim se od skladbe do skladbe, od zbora do zbora razkriva vsa pestrost, aktualnost in seveda moderna, sodobna sproščenost, ki jo zlasti še pričakujejo in otroci tudi dobijo z omenjenim kompletom. (Vir: povzeto po Založbi Buča).

Pripravila: Alenka Črnič

OPZ OŠ Franca Lešnika - Vuka Slivnica: Letni časi, zgoščenka, otroška glasba Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2019
Ciljna skupinaotroci