Otroški pevski zbor RTV Slovenija: Vse tičice lepo pojo

1 CD (44 min, 45 sek)

Založništvo: Ljubljana : RTV Slovenija, ZKP

Z Otroškim pevskim zborom RTV Slovenija in zborovodkinjo Anko Jazbec smo že večkrat uspešno sodelovali in porodila se je ideja, da bi za zbor pripravil aranžmaje slovenskih ljudskih pesmi. Z ljudsko glasbo se sicer poglobljeno ukvarjam že kar nekaj časa, najprej s skupino Jararaja, kasneje v projektu Sozvočja Slovenije. Ljudska glasba je namreč odmev prostora, ki v sebi nosi raznolikost pokrajin, narečij in z udejstvovanjem na tem področju glasbeniki želimo opozarjati, kako pomembno je bogastvo razlik, ne samo v kulturnem smislu, ampak tudi v gospodarskem, političnem itd., so besede Janeza Dovča.

Izbor slovenskih ljudskih pesmi Janeza Dovča in projekta Sozvočja Slovenije so izvedli: Janez Dovč, Boštjan Gombač, Goran Krmac in posebni gost Gregor Volk skupaj z Otroškim pevskim zborom RTV Slovenija, z zborovodkinjo Anko Jazbec. Zborovski aranžmaji - Janez Dovč (Vir: RTV Slovenija, ZKP).

Pripravila: Alenka Črnič

Otroški pevski zbor RTV Slovenija: Vse tičice lepo pojo, slovenske ljudske pesmi za otroke, otroški zbori Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2019
Ciljna skupinaotroci