Slovenski samospevi: ob 150. obletnici Glasbene matice Ljubljana

1 CD (67 min, 7 sek)

Založništvo: Ljubljana : RTV Slovenija, ZKP

Društvo Glasbena matica Ljubljana letos praznuje častitljiv jubilej, sto petdeset let je preteklo od njegove ustanovitve davnega leta 1872. Zavzetost posameznikov, ki jih je v preteklih desetletjih spodbujala ljubezen do glasbe in vera v njen napredek, je dajala vsa ta leta društvu vitalno energijo in omogočila njegov zavidanja vreden dolg obstoj.

Glasbena matica je svoj jubilej obeležila z razširjenim in obogatenim kulturnim programom. Osrednji dogodek je bila slavnostna akademija na kateri so se z deli slovenskih skladateljev predstavilo vseh pet matičnih pevskih sestavov. Sledila je izdaja zbornika s strokovnimi prispevki uglednih znanstvenikov s področja umetnosti, zgodovine, glasbenega šolstva in arhitekture in zgoščenka s slovenskimi samospevi v interpretacijah mednarodno priznanih slovenskih umetnikov, ki so v zadnjih letih nastopili na odru Glasbene matice. (Vir: Naši zbori JSKD).

Pripravila: Alenka Črnič

Slovenski samospevi: ob 150. obletnici Glasbene matice Ljubljana, vokalno/zborovska glasba Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2022
Ciljna skupinaodrasli, starejši