Steve Klink: Trilogy in blue

1 CD (45 min, 4 sek)

Založništvo: Germany : Steve Klink and DMG, 2022

Ameriški glasbenik, skladatelj in dirigent Steve Klink je študij džezovskega klavirja in kompozicije končal v Bostonu na šoli New England Conservatory, nato je vrsto let deloval v Kölnu v Nemčiji, zdaj pa živi in dela v Sloveniji. V svoji bogati karieri je sodeloval s številnimi glasbeniki, dejaven je tudi na pedagoškem področju. Njegove džezovske skladbe so prepojene z elementi bluza in gospela, pogosto pa jih prežema tudi izročilo ameriške folk glasbe. S triom, ki ga poleg Steva sestavljata še kontrabasist Volker Heinze in bobnar Marcus Rieck, so v več kot dvajsetih letih delovanja izdali pet albumov, zadnji, ki je izšel 29. septembra 2023, nosi naslov Trilogy in Blue (Vir: RTV Slovenija).

Pripravila: Alenka Črnič

Steve Klink: Trilogy in blue, zgoščenka, jazz glasba Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2022
Ciljna skupinaodrasli, starejši