Vedun (glasbena skupina): Slovanski melos v zvočnih podobah sveta

CD (63 min, 54 sek)

Založništvo: Ljubljana : Sventovid

Vedun je ansambel za staro in prezrto glasbeno izročilo sveta in oživljanje spiritualnih zdravilnih zvokov kultur sveta. Ansambel Vedun ponovno obuja prvine spontanega ustvarjanja glasbenikov-medijev oz. muziciranje v poltransu. Ansambel svojemu izvajanju pridaja nekdaj pomembno, a danes prezrto svečeniško ali šamansko in zdraviteljsko noto, zvoku pa večnivojsko globino, izjemno urejajočo in zdravilno moč ter učinkovitost. Na ta način glasbeniki po desetletjih aktivnega koncertnega delovanja v svojem najzrelejšem ansambelskem ustvarjalnem obdobju sprejemajo, podobno kot neštete generacije posvečenih glasbenikov pred njimi, tudi svojo odgovorno vlogo umetnikov, duhovnih učiteljev in terapevtov hkrati. Spogledujejo se s preteklostjo, poslušalce našega časa pa navdihujejo z oživljenimi staro‑novimi glasbenimi jeziki, zvočnimi obrazci in neobičajnimi − a zanimivimi in stoletja dedovanimi izvajalskimi praksami. Glasbi vračajo urejajočo moč in svetost. (Vir: Vedun).

Pripravila: Alenka Črnič

Vedun (glasbena skupina): Slovanski melos v zvočnih podobah sveta, meditativna glasba Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2016
Ciljna skupinaodrasli, starejši