Vokalna skupina Šumljak: Naša duša in obraz

1 CD (47 min, 59 sek)

Založništvo: Budanje : Vokalna skupina Šumljak

Vokalna skupina Šumljak z umetniško vodjo Katarino Kodele Zadnikar se predstavlja z izborom skladb, ki so se v široko zastavljenem repertuarju nabirale od ustanovitve skupine leta 2005 do danes. Priložnostni nastopi na različnih praznovanjih in prireditvah niso dolgo ostali neopaženi, tako da zdaj že nekaj let redno sodelujejo v kulturnem življenju Vipavske doline.

Z njihovim delom in trudom se je nabralo toliko pevskih sadov, da so se lahko predstavili z izdajo zgoščenke. Izbrali so pesmi, ki so jih leto za letom pripravljali za občinsko revijo Naši zbori pojo: priredbe ljudskih pesmi iz zbirke Radovana Gobca, pomembnega skladatelja in organizatorja zborovstva pri nas, Rada Simonitija in drugih. (Vir: povzeto po spremni prilogi zgoščenke).

Pripravila: Alenka Črnič

Vokalna skupina Šumljak: Naša duša in obraz, vokalno/zborovska glasba, moški zbori Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2022
Ciljna skupinaodrasli, starejši