Žiga Stanič: Razpoke časa

1 CD (51 min, 58 sek)

Založništvo: Ljubljana : samozal. Ž. Stanič

Razpoke časa so glasbeni projekt skladatelja Žige Staniča, ki je nastal leta 2016 in raziskuje polistilizem glasbeno estetskega prereza preteklih stoletij in tisočletij. Skladbo za dva izvajalca je navdihnila zvočnost tidibaba, replike neandrtalčeve piščali iz Divjih bab v Sloveniji, ki je vrhunska arheološka najdba svetovnega pomena. Razpoke Časa sta Žiga Stanič na prepariranem klavirju, ki ponuja veliko akustično raznolikost in Boštjan Gombač kot multinstrumentalist na tidldibab (najstarejši najden instrument na svetu), izvedla že večkrat. Zgoščenka promovira izjemno slovensko arheološko dragocenost z željo, da bo neandrtalčeva piščal sčasoma v zavesti domače in tuje javosti dosegla veljavo, ki ji pritiče. (Vir: spremna zloženka CD-ja).

Pripravila: Alenka Črnič

Žiga Stanič: Razpoke časa, instrumentalna glasba na zgoščenki Iskalnik Preverite razpoložljivost (Cobiss)
Leto izida2022
Ciljna skupinaodrasli, starejši