Möderndorfer, Vinko: Romeo in Julija iz sosednje ulice: pesmi in ena tragedija s hollywoodskim koncem

#športajmoinberimo: nacionalni medresorski program za spodbujanje branja med mladimi športniki in športnicami Kaj brati, da diši po športu?

Poezija je resnica, zapisana v twitter formatu, a brez deljenja na posamezne pole. Nagrajena pesniška zbirka Vinka Möderndorferja, ilustriral jo je Jure Engelsberger, izkazuje moč poezije. Poezija je resnica, ki nagovarja, pregovarja, premika, izmika, navdihuje in prepušča mladim lastno videnje resnice. Izbrana pesniška zbirka je več kot dobrodošel »pripomoček« pri gradnji mostov za pogovore z mladimi. Naj bodo športniki ali glasbeniki, glavno je, da so mladi, ki iščejo smisel v svojih dejanjih in preizprašujejo resnico okolice. V drugače predelani klasični temi o nesrečni ljubezni nam knjiga ponuja tisto, kar ta trenutek družba najbolj potrebuje: izhodišče za pogovor, kjer bomo slišali in poslušali, kjer bomo govorili in spregovorili, in kjer bomo na koncu morda celo le obmolknili.

»Najlepše so minule ljubezni.

Pustile so sled
in tiho željo,
da bi se vse ponovilo.
Spet in spet.«