Pravljični večeri za odrasle

V Mariborski knjižnici že več kot 50 let sistematično gojimo in negujemo umetnost pripovedovanja. Iz dolgoletne in bogate tradicije pripovedništva je v letu 2009 vzniknil tudi povezovalni projekt slovenskih splošnih knjižnic, Pravljični večeri za odrasle.

Aktualna 15. sezona v sodelovanje povezuje 14 pripovedovalk in pripovedovalcev, ki bodo s svojimi pripovedmi do srede junija 2024 obiskali 22 sodelujočih knjižnic.

Pripovedovalske poti vključene knjižničarje od leta 2017 zanesejo tudi med zamejske Slovence živeče v Trstu, Porabju in Celovcu. Zgodbam, ki s projektom potujejo širom po Sloveniji, tako v posamezni sezoni prisluhne okrog 1.000 obiskovalcev, saj so pravljični večeri zelo priljubljeni in povsod lepo sprejeti.

V duhu povezovanj pa s pripovedovalskimi dogodki tkemo vezi tudi v lokalnih okoljih posameznih enot Mariborske knjižnice in tako bogatimo njihov pester program.

V maju 2024 vas vabimo na dva pravljična večera za odrasle:

S pravljičnimi večeri bomo v naših knjižnicah nadaljevali tudi jeseni 2024, ko dogodek načrtujemo v Knjižnici Šentilj ter širše, s šestnajstim ciklom povezovanj z drugimi slovenskimi splošnimi knjižnicami.

PRAVLJIČNI VEČER ZA ODRASLE